Blog o gastronomii

Teoretycznie o gotowaniu

Piwo to też napój charyzmatyczny

Kwi
18

szkło do piwaWiększość osób uważa, że piwo to napój do picia z butelki, nic mylnego. Piwo to też napój szlachetny i bardzo charyzmatyczny, szczególnie dla osób, które znają różne gatunki piwa i potrafią piwo docenić.

JAK WYDOBYĆ WALORY PIWA

Piwo jest napojem o ogromnych walorach smakowych, aromatycznych i wizualnych. Produkowane są różne gatunki piwa i z każdego z nich można wydobyć to co w nim najlepsze. Dlatego też wymyślono różne rodzaje szkła do piw.

JAKIE JEST SZKŁO DO PIWA

Najbardziej popularny jest kufel do picia piwa, jest to naczynie szklane, bardzo masywne z rączką. Nadaje się do picia piw czeskich lub koźlaków. Pokal to naczynie smukłe, na nóżce, wykonane z cienkiego szkła. Dobrze się pije z pokala pilznery i ciemne lagery.
Kieliszek do piwa ma niejeden kształt, umieszczony na nóżce jest albo okrągłą bańką lub kwiatem tulipana albo jeszcze wielkim i masywnym kielichem. Piwo w takich kieliszkach można wprowadzać w wir, można zatrzymać w nich pianę, uwolnić wszelkie aromaty piwa. Nade wszystko, kieliszki do piwa wykonane ze szkła cienkiego lub grubego z powodzeniem pokazują piękną barwę tego trunku.

SMAK PIWA

Smak piwa w znacznym stopniu zależy od szkła w jakim jest podane, piwem tez można się delektować. Odpowiedni kieliszek do piwa czy pokal doskonale potrafi ukazać jego urodę i wydobyć wszelkie aromaty.

Drobiazgi w kuchni Możliwość komentowania Piwo to też napój charyzmatyczny została wyłączona

Comments

Comments are closed.